راهنمای ثبت شرکت در کشور ایران مرحله به مرحله

راهنمای ثبت شرکت در کشور ایران مرحله به مرحله

راهنمای ثبت شرکت در کشور ایران مرحله به مرحله

Blog Article

شیوه تاسیس شرکت در کشور ایران به صورت گام به گام
آغاز
ثبت شرکت در ایران یکی از اساسی‌ترین گام‌ها برای آغاز کسب و کار است. در این مقاله، به طور کامل نشان می‌دهیم که چگونه می‌توانید کسب و کار خود را راه‌اندازی کنید.
گونه‌های شرکت‌های تجاری در ایراندر کشور ایران، گونه‌های متنوع شرکت‌های بازرگانی وجود دارد که هر نوع مشخصات و ویژگی‌های منحصر به فرد را دارند. در این مطلب، به بررسی اصلی‌ترین گونه‌های شرکت‌های تجاری در کشور ایران می‌پردازیم.

شرکت سهامی گسترده
یکی از انواع شرکت‌های کسب و کار در کشور ایران، شرکت سهامی بزرگ است. در این نوع شرکت، اعتبار به سهم‌ها تجزیه می‌شود و افراد می‌توانند سهام‌ها را بخرند و در سود و ضرر بیزینس شریک شوند.

شرکت سهامی کوچک
نوع دیگری از شرکت‌های تجاری، شرکت سهامی کوچک است. در این نوع بیزینس، اعتبار به قسمت‌های تجزیه می‌شود، اما تعداد اعضا محدود است و سهام قابل معامله در بازار سهام نمی‌باشند.

شرکت محدود
شرکت محدود، گونه دیگری از شرکت‌های کسب و کار در ایران است. در این گونه کسب و کار، تعهد شرکا به اندازه اعتبار وارد شده به شرکت در کسب و کار محدود می‌شود و اعضا در صورت بدهی شرکت، فقط به اندازه سرمایه وارد شده مسئول خواهند بود.

شرکت همبسته
شرکت تضامنی و همبسته یکی از گونه‌های شرکت‌های تجاری می‌باشد که در آن، مسئولیت سهامداران به میزان همه قروض بیزینس می‌باشد. در این مدل شرکت، هر یک از سهامداران مسئولیت‌ها بی‌پایانی در قبال دیون بیزینس دارند.

شرکت با مسئولیت نسبی
شرکت با مسئولیت نسبی مدل دیگری از شرکت‌های کسب و کار است که در این نوع، تعهد سهامداران به اندازه سهم الشرکه هر کدام در شرکت بسته به به کل بدهی‌ها کسب و کار محدود می‌شود.

شرکت تعاون
شرکت تعاون یکی از شرکت‌های بازرگانی هست که با هدف رفع نیازهای اعضا و ارتقاء وضعیت مالی آنها تاسیس می‌شود. در این گونه کسب و کار، سود و زیان به تناسب سهم الشرکه سهامداران تقسیم می‌شود.

نتیجه‌گیری
در این مقاله، به بررسی اقسام گوناگون شرکت‌های کسب و کار در ایران آشنا شدیم. هر نوع از این شرکت‌ها مشخصات و ویژگی‌های منحصر به فرد را دارند که با توجه به ضرورت‌ها و مقاصد می‌شود نوع شرکت خود را انتخاب کنید.


اولین گام: تعیین نام شرکت
نخستین گام در روند تاسیس شرکت، انتخاب عنوان مناسب برای کسب و کار است. نام شرکت باید خاص باشد و با عناوین دیگر متمایز باشد.

گام دوم: تدوین اساسنامه
در این قسمت، باید قوانین و مقررات شرکت خود را تنظیم کنید. این اساسنامه شامل جزئیات شرکا، نوع بیزینس، سرمایه اولیه و موارد دیگر است.

سومین گام: ثبت در سیستم رسمی
پس از تدوین اساسنامه، باید مشخصات شرکت را در سیستم رسمی ثبت شرکت‌ها به ثبت برسانید. برای این منظور، باید به پورتال رسمی سازمان ثبت اسناد و املاک مراجعه کنید.

چهارمین گام: گرفتن مجوزهای مورد نیاز
با توجه به نوع فعالیت بیزینس، ممکن است نیاز به اخذ مجوزهای متعدد از سازمان‌های مختلف داشته باشید. این مدارک شامل گواهی بهداشت، گواهی محیط زیست و گواهی‌های فنی می‌شود.

گام پنجم: ایجاد حساب بانکی
آخرین مرحله، ایجاد یک حساب به نام بیزینس است. این حساب برای تراکنش‌های مالی و کنترل مالی کسب و کار ضروری.

خاتمه
تاسیس شرکت در ایران با توجه به مراحل ذکر شده ممکن است. آرزو می‌کنیم این مطلب برای شما سودمند باشد و بتوانید بیزینس خود را به آسانی ثبت کنید.

منبع : ثبت شرکت در تهران

Report this page